czwartek, 21 marca 2013

"Wycyprowani"

Oczy wszystkich w ostatnich dniach skierowane byly na Cypr. Byla to oczywiscie proba jawnej kradziezy, ktora nie powiodla sie przy pierwszym podejsciu, zobaczymy jak to sie potoczy. Opuszczenie strefy euro przez Cypr wydaje sie niemozliwe, kraj zapewne zostanie uratowany tak jak inne kraje PIIGS, poniewaz IMF nie moze sobie pozwolic z powodu potencjalnej paniki na utrate twarzy.

Tymczasem Smartknowledgeu pokazuje iz zamiast gapic sie na wydarzenia cypryjskie powinnismy naprawde byc zdenerwowani na codzienna kradziez w postaci inflacji, na ktora pakazuje ciekawe przykladyCiekawe jest to co mowi Ben o wydarzeniach na Cyprze. Uwaza iz konfiskata w stylu cypryjskim jest wysoce nieprawdopodobna ale nie wykluczyl takiej mozliwosci. Ben poruszyl przypadkowo takze temat FDIC. Nie moglem sie oprzec przez skomentowaniem bezpieczenstwa kont bankowych w USA.  O ile sie nie myle garancja objete sa srodki do $250000 na konto. Wiele osob posiadajac wiecej pieniedzy w gotowce mysli ze obejdzie sie z tym problemem poprzez otwieranie wielu kont w roznych bankach. Prawda jest taka iz pomijajac juz sama zdolnosc FDIC, taki osobnik zostanie ogolocony po numerze ssn i na nic zda mu sie otwieranie wielu kont.
3 komentarze:

  1. "Ciekawe jest to co mowi Ben o wydarzeniach na Cyprze. Uwaza iz konfiskata w stylu cypryjskim jest wysoce nieprawdopodobna ale nie wykluczyl takiej możliwości" Łał,jakbym słyszał stare wystąpienia Urbana.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem Cypr i Unia nie są w stanie pozwolić sobie na upadek tego kraju. Upadek państwa członkowskiego pociągnęłoby niesamowite konsekwencje dla Unii. Będą pompować kredytami. Ale co z tego wyjdzie... Nie sądzę, że coś dobrego.

    OdpowiedzUsuń
  3. cieszę sie ze tutaj wpadłem jest wiele fajnych pomysłów!

    OdpowiedzUsuń