środa, 4 kwietnia 2012

Plan C czyli "Cry baby attack"

Kolejny ciekawy dzień, kolejny raz ostre lanie dostają metale, w szczególności złoto. Wszystko za sprawką "FOMC minutes" i braku perspektyw na kolejny QE? Jasne na pewno nie będzie potrzeba, jeszcze kilka dni temu Bernanke twierdził że będą prawdopodobnie potrzebować stymulantów, co w jezyku FEDu nazwane zostało 
a process that can be supported by continued accommodative policies
Mam wrażenie od dłuższego czasu że ktoś tutaj gra w ciuciubabkę i patrząc na relatywnie lekki spadek DJ (nie dotyczy spółek z sektora metali) chce zniechęcić pęd do inwestycji surowcowych, w tym metali a jednocześnie utrzymać popyt na szeroko rozumianą giełdę przynajmniej przez kilka ostatnich miesięcy. No ale to może dla niektórych za daleko idąca insynuacja.

W moim odczuciu to co dzisiaj się wydarzyło to następne z serii wydarzeń określanych mianem "m". Stwierdzam że nadużywam tego słowa zatem wybrałem na dzisiaj bardziej strawną formę, w końcu ile można słuchać w kółko tego samego.
Parę dni temu ukazał się fenomenalny raport Paula Mylchreesta dotyczący problemu "m", dotychczas zważywszy na brak czasu zdążyłem przebrnąć tylko przez 30 jego stron ale i tak nie żałuje. Uważam że każdy poważnie interesujący się tematyką spekulacji/inwestycji w metale szlachetne powinien sobie go wydrukować i wytapetować pokój. Wspominam go dlatego iż wg. mnie można się doszukać odpowiednikach algorytmów stosowanych do "m" jakie prezentuje autor. Konkretnie widzę tutaj tzw "Plan C" inaczej zwany "Cry baby attack" z racji pory o jakiej został wywołany, po zamknięciu Comex'u czyli końcówka dnia handlowego w Nowym Jorku, przy akompaniamencie "FOMC minutes".  Skutek najprawdopodobniej nie zostanie zawarty w nadchodzącym piątkowym raporcie COT(wtorek odcięcie po zamknięciu Comex) a dopiero 13 kwietnia ale kto tam wówczas będzie miał ochotę na odniesienia do wpływu konkretnych wydarzeń, zresztą będzie czas na zorganizowanie "happy day" lub uruchmienie algorytmu nr 5 "Comex Covering" (patrz raport str 21-24) np ze zbiciem ceny do okolic otwarcia Comexu ~ 8:20 rano EDT i wystrzał w górę.
Jeśli ciekawią cię często wykorzystywane schematy zapraszam do zapoznania się z wyżej wymienionym raportem w którym oprócz opisów algorytmów znajdziesz opis kluczowych momentów i wydarzeń stosowanych w "m".  Jedno zastrzeżenie, opisanym algorytmom można łatwo zarzucić subiektywizm z powodu braku konkretnych dowodów oprócz wykresów, co pewnie zostanie w przyszłości wykorzystywane przez niewiernych Tomaszów metali. Dla mnie to większej różnicy jednak nie robi, obserwując uważnie ruchy intraday, widzę że nie wszystko wygląda naturalnie jednak każdy decyduje o tym sam.4 komentarze:

 1. Z powodu wysokich cen benzyn i ON nie daje się "dymać" i od dłuższego czasu tankuje za 200 i ani złotówki więcej to samo z szynką i srebrem po 30 deko na tydzień i ani grama więcej:-)))))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry wpis.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe czy zobaczymy jeszcze srebro po $26 ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Super - czytam z zapartym tchem Twoje wpisy. Zapraszam do zajrzenia na http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?f=35&t=1092

  OdpowiedzUsuń