piątek, 6 kwietnia 2012

Argument Blyth

Dla odmiany aby nie pomyślano ze brakuje w tym miescu odrobiny obiektywizmu krótki filmik.
CNBC robi wywiad z czarownicą blogerów zajmujących się metalami szlachetnymi, czyli Blythe Masters. Przedstawia jeden ze swoich argumentów który ciężko jest obalić, co nie znaczy że jest prawdziwy dopóki nie pokazane bedą dowody że tak jest, o czym można zapomnieć. Cóż ja w tym przypadku nie wierze. Dlaczego? Choćby dlatego ze JPMorgan gra przeciwko swoim klientom a czego obiecali zaniechać, co widać śledząc CME Daily Delivery Report (np u Eda Steera).
W zasadzie filmik warto zobaczyć dla jeden rzeczy, mianowicie bezcennego uśmiechu Blythe przy pytaniu o "m".3 komentarze:

 1. To co najprostsze umyka większości najczęściej:Piasku jest więcej niż złota więc nie może być war więcej,gdyby "cudowne rozmnażanie" i nieustająca ekspansja miała coś wspólnego z dobrobytem i nie była odwrotnością jakości to siła nabywcza dzisiejszego dolara odpowiadała by temu sprzed 100 lat a lawinowy przyrost ludzi z wyższym wykształceniem dałby przełożenie na awans Polski i Polaków.Ale to niestety tylko złudzenie i papierowy wzrost "wykształciuchów" z papierowymi dyplomami,a żeby było śmieszniej wzrost ten odbył się na kierunkach zbędnych wolnemu rynkowi a najmniej lub nawet regres w dziedzinach najbardziej potrzebnymi.Rynek wszystko weryfikuje mimo że tak mało wolności na nim zostało "wykształciuchy" jadą na szmacie gdzieś w EU za 1500euro a wykształceni pracują w RP za 2000 euro lub w EU za wielokrotność tej sumy o ile mają ochotę opuszczać RP. A.S

  OdpowiedzUsuń
 2. Szukam funduszy powiązanych ze srebrem. Pomożecie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Cos mi sie wydaje ze zabierasz sie od dupy strony.
  No ale coz, chcesz to masz np SLV, SIVR, PSLV, SIL, AGQ. Dodam iz nie jest to zadna lista rekomendacyjna.

  OdpowiedzUsuń