piątek, 11 czerwca 2010

Wyciek z Zatoki Meksykanskiej na poziomie 100000 barylek na dzien?

Wyciek moze nie roznic sie duzo od potencjalnie najgorszych prognoz BP (chodzi o slowa prezesa BP Tony Haywarda z zeznania przed kongresem USA) na poziomie 100 tysiecy barylek dziennie .  Tak uwaza  Dr Ira Leifer jeden z czlonkow grupy przy prezydencie do oceny skali wycieku (Flow Rate Technical Group), naukowiec, badacz z Marin Science Insitute at the University of California.
“How much larger I don’t know, but let’s just quote BP,” he said, referring to the 100,000 barrel rate that BP executives indicated weeks ago would be their “worst case scenario
“In the data I’ve seen, there’s nothing inconsistent with BP’s worst case scenario,” he added in comments to McClatchy newspapers, stating that the previous 12,000 to 25,000 barrels a day estimate had simply been the “lower bound” estimate. 

1 komentarz:

  1. Nikt nie zastanawia się jak to jest z tym peak oil że na dnie zatoki są złoża z których ropa leje się w ilości 100k baryłek na dzień sama i nie daje się zatamować ? Gdzie na stałym lądzie były podobne złoża które przez wiele tygodni powodowały podobny gejzer węglowodorów.

    OdpowiedzUsuń